O mnie

Nazywam się Kasia Wolna
i zawsze chciałam LEKKO ŻYĆ…
Lekko – czyli w zdrowiu, w szczęściu i w dostatku.
Lekko – czyli bez nadprogramowych kilogramów, w zgodzie z własnymi wartościami…
Nie było mi to jednak dane “ot tak” (rzadko kiedy jest).
Pamiętam jak dziś, gdy mając naście lat narzekałam na swoje życie i czekałam, aż los się odmieni. “Gdy będę piękna, sławna i bogata to zawojuję świat!” – wierzyłam, że stanie się cud i nagle spadnie mi z nieba to, o czym zawsze marzyłam. (Nie)stety tak się nie stało, a zamiast przekornego losu odmieniło się moje myślenie. 
Po latach wiem już, że nic nie dzieje się samo i że każde działanie ma swoje odzwierciedlenie w naszym życiu – pewne efekty, bądź konsekwencje.
Niesie to za sobą niewątpliwie odpowiedzialność… bo jeśli zrobimy coś źle, to z pewnością pociągnie to za sobą jakieś negatywne skutki…
…ale niesie też nadzieję – że w każdym momencie możemy to zmienić, naprawić! 
Czasem wystarczy po prostu “wziąć sprawy w swoje ręce” i nie ważne, czy temat dotyczy realizacji celów życiowych, czy żywieniowych. 

Dlaczego dietetyka?

Uwielbiam rozmawiać z ludźmi, słuchać ich i obserwować jak dążą do swoich celów i odnoszą sukcesy. Często jednak problemy zdrowotne utrudniają im realizację planów. Uważam, że dopiero człowiek w pełni zdrowia i sił może żyć pełnią życia i spełniać swoje marzenia. Ja chciałabym to ludziom umożliwiać, poprzez doradztwo dietetyczne i edukację. 
Wierzę, że zdrowie i dobre samopoczucie to klucz do szczęścia, a my wbrew pozorom mamy na te dwa aspekty dużo większy wpływ, niż nam się wydaje. Sposób odżywiania, aktywność fizyczna i nasze codzienne nawyki – kształtują nasze życie i modyfikują jego jakość. Razem możemy zadbać o to, żeby były jak najlepsze! 
W pracy z podopiecznymi stawiam na przekazywanie wiedzy prostym, zrozumiałym językiem, w luźnej, przystępnej formie. Zależy mi na tym, żeby odczarować negatywnie kojarzące się słowo “dieta” i mówić o sile drobnych zmian, w drodze ku wielkim celom. 
Moi pacjenci często pytają:
“To takie posiłki mogę jeść na diecie?”
Na co z uśmiechem od ucha do ucha odpowiadam – “a dlaczego nie!?”, po czym razem podziwiamy efekty naszych działań.  
Diabeł tkwi w szczegółach, a początek zdrowego odżywiania to nie koniec wyjść ze znajomymi i spożywania ulubionych potraw, a umiejętność znalezienia równowagi pomiędzy tym, co dobre dla naszego organizmu, a tym, co dobre dla NAS. Pomaga w tym zwiększenie świadomości na tematy żywieniowe oraz logiczne przedstawienie faktów i następstw dotychczasowego sposobu postępowania w nawiązaniu do aktualnych dolegliwości.


Jak pracuję i w czym mogę Ci pomóc?

Swoimi pacjentami opiekuję się tak, jak chciałabym, żeby ktoś zaopiekował się mną. 
Zalecenia i jadłospisy, które otrzymują ode mnie Podopieczni, zawsze są spersonalizowane – dostosowane do ich stanu zdrowia, wyników badań, sformułowane z uwzględnieniem odczuwanych dolegliwości, indywidualnych potrzeb i odczuć.
Ponadto, rozpisując plan żywieniowy dopytuję o preferencje smakowe, posiadany sprzęt kuchenny oraz możliwości finansowe pacjenta… a wszystko po to, żeby zasady, które sobie razem ustalimy były maksymalnie przystępne i proste w utrzymaniu. 
W toku współpracy mówię o możliwościach, edukuję w zakresie racjonalnego odżywiania w kontekście posiadanej przez pacjenta jednostki chorobowej (problemu), wspieram w realizacji założeń i na bieżąco (poprzez kontakt mailowy) staram się rozwiewać wszelkie wątpliwości. 
W czym mogę Ci pomóc? 
W realizacji celów z zakresu dietetyki klinicznej – dietoterapia ukierunkowana na eliminację problemów zdrowotnych
Jeżeli jesteś zainteresowany/a współpracą – wyślij email na adres: kontakt@lekko-zyc.pl z opisem Twojego problemu. 

Doświadczenie, umiejętności i certyfikaty

Jestem Magistrem Dietetyki – absolwentką studiów I stopnia na Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia oraz studiów II stopnia na Uniwersytecie Rolniczym. 
Posiadam 4 lata doświadczenia w pracy w środowiskach związanych z szerzeniem wiedzy o zdrowiu, żywieniu i aktywności (YouCan Studio treningu personalnego dla kobietStowarzyszenie “Spożywo”) oraz 2 lata doświadczenia w pracy gabinetowej (Poradnia Żywienia „Z widelcem po zdrowie”). Jestem również certyfikowanym Instruktorem Fitness. 
Obecnie pracuję jako Dietetyk w Dietific – Najlepszy Prozdrowotny Catering Dietetyczny oraz prowadzę profile @Kasia Wolna – Lekko żyć (Facebook) i @lekkozyc_dietetyk (Instagram), gdzie dzielę się ciekawostkami na temat zdrowego stylu życia. Działam również online, konsultując osoby z różnymi problemami zdrowotnymi i doradzając w kontekście żywienia w konkretnych jednostkach chorobowych.
Uczestniczyłam w wielu szkoleniach z zakresu dietetyki i wierzę, że lista ta będzie wydłużać się w nieskończoność, ponieważ uważam, że tylko działając w ten sposób – nieustannie się szkoląc – można być dobrym specjalistą.
Chcę działać z ludźmi i być w tym skuteczna. Stąd stawiam nie tylko na rozwój z zakresu dietetyki, ale również innych umiejętności pozwalających mi realizować swoją misję zarówno w pracy indywidualnej, jak i na szerszą skalę.
Listę KURSÓW i SZKOLEŃ, w których uczestniczyłam znajdziesz na moim profilu na >>LinkedIn<<
Poza tym, jestem autorką licznych artykułów na stronach firm, z którymi współpracuję oraz współautorką wydanego przez Stowarzyszenie “Spożywo” e-booka, pt: “Skąd się biorą zdrowi ludzie?”. Oprócz tego, mam za sobą udział w panelu dyskusyjnym, kilka webinarów i wykładów w roli prelegenta… a musicie wiedzieć, że dopiero się rozkręcam. 😉 

Jeżeli jesteś zainteresowany/a współpracą

(konsultacja dietetyczna / jadłospis / prelekcja / wykład / artykuł / wsparcie wiedzą z zakresu dietetyki)
wyślij email na adres: kontakt@lekko-zyc.pl
.